CLICKDOC TELEKONZULTACE

covidHEADER_1


Vážíme si Vaší práce, která je v této době šíření a paniky kolem onemocnění COVID-19 ještě zodpovědnější.

Grafika_UO_LP

Proto bychom rádi i my pomohli v zamezení jeho dalšímu šíření díky naší telekomunikační platformě CLICKDOC TELEKONZULTACE, kterou tímto nabízíme zdarma všem odborným i praktickým lékařům v ČR a SK. České zdravotní pojišťovny slíbily takovou formu komunikace uznat jako výkon 09513 (telefonická konzultace ošetřujícího lékaře s pacientem). Se zdravotními pojišťovnami na Slovensku jsme v jednáních.


Co je služba CLICKDOC TELEKONZULTACE?

CLICKDOC TELEKONZULTACE umožňuje rychlé, bezpečné a sofistikované online propojení lékaře a pacientů pomocí zabezpečeného video hovoru, dokáže realizovat vzdálené konzultace s lidmi v karanténě, těhotenské konzultace či vzdálenou péči o chronicky nemocné pacienty a má mnoho dalších možností. Nabízí se možnost využití také pro objednávání eReceptů či prodlužování eNeschopenek.


Komu je služba určena?

Je připravena pomoci každému z Vás, primárně však ordinacím vybaveným alespoň základním technickým vybavením: počítačem či notebookem s kamerou a mikrofonem. Není nutné být zákazníkem CGM, službu tedy mohou využít také všichni vaši kolegové bez ohledu na software, který ve své ordinaci používají.


Jak účtovat na pojišťovnu - ČR?

Jsme velice rádi, že se k naší snaze vyprázdnit Vaše ordinace přidali také zdravotní pojišťovny. Situace se dynamicky vyvíjí, proto sledujte také informace ZDE. Ty nejzákladnější údaje jsou následující:

  • praktiční lékaři, praktičtí lékaři pro děti a dorost a gynekologové mohou vykazovat kód  01543 – (VZP) Epizoda péče (bez ohledu na věk pacienta)
  • ambulantní specialisté a gynekologové mohou vykazovat kód cíleného vyšetření
  • preskripce léků je možná na základě telekonzultace
  • stomatologové mohou vykazovat kód 00944 – Signální výkon epizody péče/kontaktu (bez ohledu na věk pacienta)


Podmínky využívání?

Tato služba je zdarma, bez závazků po dobu výskytu epidemie COVID-19. Poté se budete moci svobodně rozhodnout, jestli budete v jejím využívání pokračovat či nikoli. Samozřejmostí je kompletní české zázemí a podpora.


Je CLICKDOC TELEKONZULTACE závislá na mém ambulantním programu?

Nikoliv. CLICKDOC TELEKONZULTACE můžete používat bez ohledu na to jaký ambulantní informační systém ve své ordinaci používáte. Dokonce ani nemusíte být zákazníkem CGM.

Jak začít?

Pro první hovor jsme připravili krátký návod.

Jak služba funguje se také dozvíte v tomto videu.

Používám AMICUS, CGM MEDISTAR, MEDICUS, PC DOKTOR nebo ADAM. Jak mohu hromadně informovat své pacienty?

Jaké vybavení musí mít pacient?

Stejné jako Vy, tzn. alespoň základní technické vybavení - PC nebo notebook s kamerou a mikrofonem. Pacientům také stačí mít smartphone s přední kamerou a mikrofonem.

Pro registraci budete potřebovat internetový prohlížeč Chrome.

vice_info


Registrační formulář:

ELVI_dela
Aktualizováno: 22. 5. 2020
Navigační panel